Поиск по форуму
Активные темы
Автор Сообщение
Игорь Астроскоп
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Фото объектов Мессе и NGC  |  Добавлено: 10.06.2017 18:42
Аватара пользователя

Регистрация: 20 июн 2011
Посты: 7329
Vk: VK
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Taras Prystavski писал(а):
галактика М106 в сузір'ї Гончих Псів

Да, дествительно интерсный объект, и результат неплохой для такого времени накопления. Но мне кажется и из этого результата можно вытянуть побольше. Отдельно обработать фон, отдельно галактику.
Тарас, скиньте куда нибудь результат сложения - FIT или TIF, попробую "потянуть".


_________________
Мои астрофотографии


Taras Prystavski
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Фото объектов Мессе и NGC  |  Добавлено: 13.06.2017 22:17
Аватара пользователя

Регистрация: 11 фев 2013
Посты: 115
Откуда: Lviv, Ukraine
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Михайло, Ігор, дякую за гарні відгуки! В мене була вже задумка робити великі серії з довгою сумарною витримкою в кілька (хоча б!) годин, але, відверто, я не зробив ще цього через свою... нетерплячість. Дуже хочеться отримати результат вже і зараз... Після безсонної ночі, коли телескоп повертається в кімнату, а я стрімголов вмикаю свій ноутбук, дуже хочеться побачити результат вже сьогодні... Думаю, це відчуття знайоме багатьом любителям астрономії. Я обов'язково доросту до довгих серій, до своїх "deep fields" Фото объектов Мессе, NGC, IC и др. каталогов. 13 Июнь 2017 22:17, але хочу ще навчитися багатьом речам на невеликих серіях.
Ігор, я Вам вислав файлик з М106 на пошту. Цікаво буде побачити Ваш варіант обробки. Спасибі.



Игорь Астроскоп
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Фото объектов Мессе и NGC  |  Добавлено: 14.06.2017 08:10
Аватара пользователя

Регистрация: 20 июн 2011
Посты: 7329
Vk: VK
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Taras Prystavski писал(а):
Ігор, я Вам вислав файлик з М106 на пошту. Цікаво буде побачити Ваш варіант обробки.

Файл получил, обработку сделаю (но не быстро). Результат воложу в этой теме.


_________________
Мои астрофотографии


Игорь Астроскоп
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Фото объектов Мессе и NGC  |  Добавлено: 16.06.2017 10:15
Аватара пользователя

Регистрация: 20 июн 2011
Посты: 7329
Vk: VK
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Taras Prystavski писал(а):
Ігор, я Вам вислав файлик з М106 на пошту. Цікаво буде побачити Ваш варіант обробки. Спасибі.

Тарас, хорошие у Вас исходники! Накопления в 12 минут конечно маловато, но кое-что удалось "вытянуть". Получился такой вариант - выкладываю полный, "не обрезанный", но уменьшенный кадр.
Фото объектов Мессе, NGC, IC и др. каталогов. 16 Июнь 2017 10:15
Просмотров: 901

Из замечаний и пожеланий:
немного уехала фокусировка, применяйте фокусировочную маску
желательно приобрести корректор комы, звездочки по краям станут точками
и конечно накопить хотя бы час суммарной выдержки


_________________
Мои астрофотографии


Taras Prystavski
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Фото объектов Мессе и NGC  |  Добавлено: 17.06.2017 09:25
Аватара пользователя

Регистрация: 11 фев 2013
Посты: 115
Откуда: Lviv, Ukraine
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Ігор, дуже сподобався Ваш варіант! Спокійний фон, і галактику гарно видно, в деталях, добре простежуються найбільш дифузні і слабкі частини периферії.
1. Маску Бахтінова застосовую завжди. В інтернеті можна знайти сайти, де є можливість намалювати маску, вказавши апертуру телескопа. Я заніс малюнок на фірму, яка робить лазерну порізку, тож маска вийшла швидко, якісно і недорого. Потрібно буде більше зосередитися на етапі фокусування;
2. Корректор коми в мене вже давно є, купляв у Вас:
Baader Planetarium Mark III MPCC, 2"
З ним зображення виглядає набагато краще, однак кома все одно присутня. І тут є проблема, можливо Ви мені щось порадите, бо кома є завжди, особливо, якщо рухатися на фото від центра до периферії. Я розпитував вже про це, мені відповіли, що, ймовірно, розмір фотографії є дуже великий, тож від коми позбавитися не вдається. Таку відповідь мені дав один професійний астроном, який, однак, не є спеціалістом в астрофотографії, тож у мене доля сумніву є. Але може є якесь рішення в цьому випадку, може щось порадите?
3. Я вже писав про те, що плани робити довгі сумарні витримки є, спробую це обов'язково, а фотографії викладу для обговорення. Фото объектов Мессе, NGC, IC и др. каталогов. 17 Июнь 2017 09:25
Ще раз дякую за гарний варіант!



Игорь Астроскоп
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Фото объектов Мессе и NGC  |  Добавлено: 17.06.2017 12:58
Аватара пользователя

Регистрация: 20 июн 2011
Посты: 7329
Vk: VK
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Taras Prystavski писал(а):
2Корректор коми в мене вже давно є, купляв у Вас:
Baader Planetarium Mark III MPCC, 2"
З ним зображення виглядає набагато краще, однак кома все одно присутня. І тут є проблема, можливо Ви мені щось порадите, бо кома є завжди, особливо, якщо рухатися на фото від центра до периферії. Я розпитував вже про це, мені відповіли, що, ймовірно, розмір фотографії є дуже великий, тож від коми позбавитися не вдається. Таку відповідь мені дав один професійний астроном, який, однак, не є спеціалістом в астрофотографії, тож у мене доля сумніву є. Але може є якесь рішення в цьому випадку, може щось порадите?

Комакорректор у Вас отличный!
Так фото М106 сделано с ним?
Возможно не совпадает рабочий отрезок фотоаппарат-корректор? Как Вы крепите Кэнон на корректор?


_________________
Мои астрофотографии


Taras Prystavski
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Фото объектов Мессе и NGC  |  Добавлено: 18.06.2017 14:05
Аватара пользователя

Регистрация: 11 фев 2013
Посты: 115
Откуда: Lviv, Ukraine
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Игорь Астроскоп писал(а):
Как Вы крепите Кэнон на корректор?

З дозволу модераторів трохи залізу в оффтоп…
Для кріплення фотоапарату до телескопа я використовую Т-кільце і коректор коми. При цьому з Т-кільця відкручую тоненьке кільце, бо в іншому випадку коректор не вкрутиться. Далі всю систему Т-кільце-коректор-фотоапарат вставляю в телескоп.

Фото объектов Мессе, NGC, IC и др. каталогов. 18 Июнь 2017 14:05 первое
Просмотров: 877
Фото объектов Мессе, NGC, IC и др. каталогов. 18 Июнь 2017 14:05 второе
Просмотров: 877
Фото объектов Мессе, NGC, IC и др. каталогов. 18 Июнь 2017 14:05 третье
Просмотров: 877

Taras Prystavski
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Фото объектов Мессе и NGC  |  Добавлено: 18.06.2017 14:09
Аватара пользователя

Регистрация: 11 фев 2013
Посты: 115
Откуда: Lviv, Ukraine
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
На просторах інтернету знайшов один допис – у одного астрофотографа така ж проблема з даним коректором коми:

http://www.astrodrome.ru/we/index.php?P ... 5#msg62925

Для вирішення проблеми він замовив інше Т-кільце, яке вище за попереднє (щоправда, результат таких експериментів невідомий). У мене ж є два Т-Кільця, однакові по висоті. Я використовую завжди те, що з надписом «48 mm CANON EOS». Однак інше має внутрішню різьбу, до якої можна прикрутити коректор і при цьому не знімати тоненьке кільце. Утворена система виявиться вищою якраз на товщину того тоненького кільця, яке я завжди знімав. Можливо, це допоможе? Обов’язково наступного разу спробую…

Фото объектов Мессе, NGC, IC и др. каталогов. 18 Июнь 2017 14:09
Просмотров: 877

Игорь Астроскоп
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Фото объектов Мессе и NGC  |  Добавлено: 18.06.2017 18:34
Аватара пользователя

Регистрация: 20 июн 2011
Посты: 7329
Vk: VK
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Taras Prystavski писал(а):
Утворена система виявиться вищою якраз на товщину того тоненького кільця, яке я завжди знімав. Можливо, це допоможе? Обов’язково наступного разу спробую…

Тарас, вроде правильно все крепите.
Заметьте, что величина рабочего отрезка (от комакорректора до матрицы) влияет на исправление комы. Так что попробуйте с тонким кольцом - это может помочь.


_________________
Мои астрофотографии


Taras Prystavski
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Фото объектов Мессе и NGC  |  Добавлено: 19.06.2017 17:41
Аватара пользователя

Регистрация: 11 фев 2013
Посты: 115
Откуда: Lviv, Ukraine
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Дякую, Ігор, обов'язково спробую за найближчої нагоди і напишу про результати.
Поки викладу свої останні роботи: галактики М64 і М51. Об'єкти - "заїжджені" астрофотографами, але мені захотілося зробити свої варіанти.
Можна нескінченно дивитися на багато речей... Для мене завжди фотографії космосу були тими речами, якими я міг нескінченно милуватися. І байдуже, що деякі з них добре відомі.

Фото объектов Мессе, NGC, IC и др. каталогов. 19 Июнь 2017 17:41 первое
Просмотров: 859
Фото объектов Мессе, NGC, IC и др. каталогов. 19 Июнь 2017 17:41 второе
Просмотров: 859

Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Версия для печати

Кто сейчас на конференции
Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 19
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения
Перейти:  
Карта Карта XML карта XML карта RSS лента RSS лента Список каналов Список каналов